Start

Poraszka’97 – Św. Wojciech 3:2 (1:0)

Udało się! Wreszcie po wielu nieudanych próbach pokonaliśmy Św. Wojciecha! I to mimo tego, że skład udało się nam zebrać niemal w ostatniej chwili. Rywalom ta sztuka się nie udała i wystawili 10 osobowy skład. Niestety po paru minutach siły się wyrównany, bo boisko musiał opuścić kontuzjowany Decza.

Praktycznie od początku meczu to my posiadaliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy groźne sytuacje. Kilka ciekawych akcji kończyło się na linii obrony, kilka obronił bramkarz, a raz wyręczył go obrońca, wybijając piłkę z linii bramkowej. Wreszcie jednak zdobyliśmy gola – do bezpańskiej futbolówki dopadł tuż przed polem karnym Pudzio i precyzyjnym strzałem przy długim słupku dał nam prowadzenia. Za chwilę piłkę do bramki skierował Franek z podania Adriana, ale sędzia odgwizdał spalonego. A w końcówce w poprzeczkę trafił Arian. Do przerwy więc 1:0, a Adam nie musiał interweniować ani razu…

Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Wystarczyła jednak chwila rozluźnienia i rywale natychmiast po rozpoczęciu drugiej połowy zdołali wyrównać. Niezrażeni takim obrotem sprawy nadal atakujemy. Po pewnym czasie przynosi to efekt – ostre zagranie Jacka w pole karne na gola zamienia Mikołaj. Gracze Św. Wojciecha nie rezygnują i dosyć szybko doprowadzają do wyrównania. I znowu potrafimy się podnieść, a decydującego gola na 3:2 z mojego podania zdobył Adrian.

Tak dobrego początku rozgrywek w ekstraklasie nie mieliśmy nigdy – trzy mecze i komplet punktów. Jedyne co budzi pewien niepokój to liczba zaledwie 11 zawodników, którzy stawili się na meczu. Mam nadzieję, że to był wypadek przy pracy, bo przed nami dwa nieprawdopodobnie istotne spotkania…

1:0 Adrian Wiśniewski, 2:1 Mikołaj Barbucha (a. Jacek Kreft), 3:2 Adrian Chrostowski (a. Marcin Średziński).