Start

Poraszka'97 - Legendarni 2:1 (1:0)

Kolejny krok ku miejscu na podium zrobiony! Pierwszy raz wygraliśmy też z Legendarnymi, choć mecz był niezwykle zacięty i dramatyczny. Praktycznie do ostatniej chwili ważyły się losy naszego zwycięstwa.

Wczoraj wystawiliśmy rekordowy skład 15 graczy i wydawało się, że powinniśmy bez większego problemu sięgnąć po trzy punkty. Co prawda od początku zdecydowanie przeważaliśmy i stwarzaliśmy mnóstwo okazji, ale gracze Legendarnych walczyli bardzo ambitnie i ofiarnie. Mieli też sporo szczęścia, bo piłka kilka razy przechodziła nad poprzeczką ich bramki. Wreszcie w finale indywidualnej akcji w polu karnym rywali sfaulowany został Adrian i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jacek i pewnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Do końca pierwszej części mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji bramkowych, a rywale w pewnym momencie trafili w słupek, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się dla nas bardzo kiepsko – rywale po szybkiej kontrze zdołali wyrównać. Przez kilka kolejnych minut mieliśmy problem z poukładaniem gry, ale wreszcie znowu zaczęliśmy dominować. Bardzo długo nie mogliśmy jednak odzyskać prowadzenia. Wreszcie na około 7 minut przed końcem doszło do kluczowej sytuacji meczu. Przed polem karnym sfaulowany został Pudzio. Do piłki podszedł Adrian, a tuż przed bramkarzem rywali stanął Adam. Adrian posłał niezbyt silną piłkę w pole karne. Adam stanął na baczność, a golkiper Legendarnych z uśmiechem na ustach w ogóle nie interweniując, przepuścił piłkę do siatki, czekając na gwizdek sędziego, oznaczający spalonego. Nic jednak takiego nie nastąpiło i mimo gorących protestów rywali arbiter wskazał na środek boiska. Ostatnie minuty spotkania to nadal nasza przewaga, ale rywale też odważniej ruszyli do odrabiania strat. Na szczęście ta sztuka im się nie udała i wygraliśmy ostatecznie 2:1.

Takie zwycięstwo jest szczególnie wartościowe – osiągnięte po zaciętym boju. Teraz przed nami trzy finałowe mecze, które zdecydują o naszej pozycji na koniec sezonu.

1:0 Jacek Kreft – karny (wyw. Adrian Chrostowski), 2:1 Adrian Chrostowski – wolny (wyw. Adrian Wiśniewski).